Varuh ДЌlovekovih pravic

Varuh

ČP

ENOC

Varuh tokrat zaradi negotove epidemiološke slike ne bo posloval na Koroškem, pomoč ljudem pa s tem ne bo okrnjena

Varuh človekovih pravic Peter Svetina je v sredo, 8. 7. 2020, s sodelavci načrtoval poslovanje na Prevaljah. Zaradi negotove epidemiološke slike v državi, se je odločil, da tokratno poslovanje odpove. Vsi, ki so se že prijavili na pogovore, bodo o tem osebno obveščeni.

Z odpovedjo poslovanja pa pomoč ljudem ne bo okrnjena. Vsi, ki menijo, da bi nujno potrebovali pomoč Varuha človekovih pravic pri uveljavljanju svojih pravic, lahko na institucijo kadarkoli naslovijo svoje pobude. To lahko storijo po elektronski ali navadni pošti, lahko pa tudi pokličejo na brezplačno telefonsko številko 080 15 30. Njihove pobude bomo ne glede na okoliščine z vso skrbnostjo obravnavali in jim pomagali k odpravi kršitev njihovih pravic.

Natisni:



Evropska mreža ombudsmanov za otroke (ENOC)
je bila ustanovljena leta 1997 na Norveškem.

Varuh človekovih pravic RS je član ENOC-a od leta 2002.

Cilj držav, vključenih v ENOC,
je uresničevanje vsebin Konvencije o otrokovih pravicah, osveščanje javnosti o pravicah otrok in dodatna prizadevanja za implementacijo vsebin konvencije v zakonskih ureditvah posameznih držav.

V okviru ENOC-a si članice izmenjujejo podatke, pristope, strategije in rezultate primerjalnih analiz, nudijo pa tudi pomoč posameznim uradom pri oblikovanju oziroma večanju avtonomije v odločanju in delovanju v matični državi.

Članice ENOC-a so avtonomne in

  • nadzorujejo delo vladnih služb, organov in ministrstev
  • preiskujejo kompleksna vprašanja (trgovina z otroki, nasilje)
  • spodbujajo ustrezne raziskave,
  • sodelujejo pri odločitvah, ki vplivajo na pravice in blagostanje otrok.

 

Poročila Varuha na letnih srečanjih ENOC-a (European Network for Ombudspersons for Children)