Urad varuha človekovih pravic je prenovil spletno stran, ki jo je na današnji novinarski konferenci tudi predstavil. Glavni cilj prenove je bila predvsem prilagoditev vsebine ciljnim skupinam uporabnikov in s tem zagotovitev kakovostnejšega informiranja in izobraževanja o človekovih pravicah in načinih za odpravljanje kršitev.
Nova vsebinska in oblikovna zasnova spletnih strani varuha je namenjena štirim glavnim ciljnim skupinam, ki so pomembne pri delovanju ombudsmana, in sicer potencialnim pobudnikom, strokovni javnosti, medijem in otrokom oziroma mladini.
Potencialni pobudniki se lahko v "svoji" rubriki seznanijo s človekovimi pravicami in področji dela varuha. Da bodo lahko pobudniki že na podlagi primerov našli pot za reševanje lastnih težav, so v tej rubriki podani vsi primeri iz letnih poročil, biltenov in novinarskih konferenc. Ker pa dostikrat tudi primeri niso dovolj, so v rubriki podane tudi pristojnosti varuha. Med drugim je tu na voljo še obrazec za oddajo pobude varuhu in povezave na druge uporabne spletne strani.
Strokovni oz. zainteresirani javnosti je namenjena rubrika "O varuhu", v kateri lahko obiskovalci še podrobneje spoznajo institucijo ombudsmana in njeno zgodovino. Seznanijo se lahko tudi s pravnim okvirom, ki določa varuhovo delo in njegove pristojnosti, med drugim pa si lahko ogledajo tudi publikacije in prispevke urada.
Medijsko središče je namenjeno medijem, ki lahko v rubriki najdejo splošne informacije o varuhovem sodelovanju s sedmo silo in podatke o njegovih pristojnostih, pa tudi uporabne povezave s tega področja. Med drugim so na tem mestu dostopna tudi sporočila za medije, izjave za javnost in aktualni primeri.
Zadnja rubrika je, kot rečeno, namenjena otrokom oz. mladini, ki se lahko tu seznanijo s svojimi pravicami. Urad tudi predstavlja skupino za otrokove pravice, ki deluje pri ombudsmanu in lahko otrokom ob morebitnem kršenju pravic pomaga, predstavljeno pa je tudi področje varstva otrokovih pravic in primeri kršenja njihovih pravic iz vseh letnih poročil, biltenov in novinarskih konferenc.
Spletna stran je sicer dostopna tudi mednarodni javnosti, saj so v angleščini na voljo vse informacije o delovanju varuha, prirejene za posamične ciljne skupine. Na koncu je treba omeniti še, da je bila vsebinska in oblikovna zasnova ter izdelava spletne strani v celoti izdelana znotraj urada ombudsmana.