Varuh človekovih pravic RS je v četrtek, 5. 3. 2015, pripravil prvo srečanje z zastopniki pravic na področju duševnega zdravja.
Udeleženci so se seznanili o nalogah, ugotovitvah in težavah, ki jih zaznavajo zastopniki, ko varujejo pravice in koristi osebe na področju duševnega zdravja.
Namen zagovorništva je s številnimi različnimi dejavnostmi doseči širše strukturne spremembe, da bi dosegli pozitivne izide za ljudi. Te dejavnosti lahko potekajo na področjih ozaveščanja, informiranja, izobraževanja, učenja socialnih veščin, medosebne podpore, svetovanja, mediacije, zastopanja interesov in pravic. Pri tem pa se zastopniki tudi srečujejo s težavami, nekatere od njih so izpostavili na današnjem srečanju.
Delovanje in pristojnosti zastopnikov pravic na področju duševnega zdravja je uvodoma na kratko predstavila gospa Simona Zagorc z Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter izpostavila željo, da bilo zastopništvo pravic na področju duševnega zdravja neodvisni organ in, da bi normativno zadovoljil potrebe po vse večjem povpraševanju. Sledila so vprašanja udeležencev ter razprava.
Glede na številna izpostavljena vprašanja in probleme je bil ob zaključku srečanja sprejet tudi dogovor za medsebojno sodelovanje.
Varuh z zastopniki pravic na področju duševnega zdravja

Foto galerija
(1)